Nenásilná komunikace: Klíč k lepším vztahům
Nenásilná komunikace nám pomáhá překonávat navyklé vzorce v jednání s druhými, napomáhá k řešení konfliktů a rozvíjí vztahy založené na úctě a kooperaci.
Upravit výstřižekAnalytics
Nenásilná komunikace nám pomáhá překonávat navyklé vzorce v jednání s druhými, napomáhá k řešení konfliktů a rozvíjí vztahy založené na úctě a kooperaci.
Upravit výstřižekAnalytics
Čas od času se každý cítí unavený a bez motivace. Pokud tento stav pokračuje a nabírá na své intenzitě, může přinést vážné fyzické i psychické následky. Jak se bránit vůči syndromu vyhoření? O své postřehy se podílí i psycholožka a psychoterapeutka Eva Mikešová.
Co nám brání milovat, otevřít se druhým lidem, být autentickými…? Je to stud – pod kterým je strach z odpojení, z toho, že nejsme dost dobří. A jak to souvisí se sebeúctou? Co mají společného lidé, kteří se nebojí být zranitelní? Proč upadáme do závislostí? Nejen o tom mluví Brené Brown ve svém vystoupení na TEDx.
Vážení přátelé,
ráda bych Vás pozvala na jarní semináře 2022 pro veřejnost v Plzni. Podrobné informace naleznete v obsahu tohoto článku.
V naší kultuře je zvykem, že se o osobních a vztahových problémech moc nemluví (a pokud už ano, tak si postěžujeme s kamarádkou u kafe, „to víš, všude je něco“, ale vůbec nesměřujeme k jejich řešení).
Argumentů již bylo napsáno hodně, některé shrnu a přidám za sebe ty nejdůležitější. Proč nedoporučuji posílat v současné situaci děti do školy
Mnoho lidí se už téměř rok nachází ve složité situaci – čelí dlouhodobé frustraci, existenčním obavám, sociální izolaci, změně způsobu práce (pokud o ni nepřišli úplně), strachu o sebe či své blízké…
Autenticita je slovo, se kterým se poslední dobou setkáváme neustále, jako by ze všech článků na internetu vyskakovalo: „Musíte být autentičtí!“ Ale proč?
Koventinka je místem rozvoje dětí od 6 do 15 let, nabízí bezpečné prostředí pro objevování a učení vlastním tempem. Děti mají prostor se rozvíjet zejména v oblasti svých zájmů a talentů, mohou projevit své silné stránky.
Eva Mikešová je lektorkou seminářů a workshopů na téma respektující výchovy a Nenásilné komunikace. Poskytuje také poradenství v oblasti výchovy a partnerských vztahů a vede rodičovské skupiny.
Odcházela jsem ráno se svojí sedmiletou dcerou Madlenkou z domova (jako obvykle narychlo) a uvědomila jsem si, že mám před sebou celkem dlouhou cestu na pracovní schůzku a budu mít asi hlad. Vrátila jsem se tedy do kuchyně pro müsli tyčinku a dávala si ji do tašky.
Žárlivosti mezi sourozenci úplně předejít nelze – rozhovor reportérky Romany ze serveru Mámy s rozumem v koncích a s Mgr. Evou Mikešovou, která je lektorkou seminářů na téma respektujícího přístupu a nenásilné komunikace, poskytuje poradenství v oblasti výchovy a partnerských vztahů a vede rodičovské skupiny. Je také spoluzakladatelkou plzeňské komunitní školy Koventinka.
Když jsem přibližně před osmi lety začala pomáhat rodičům s řešením jejich potíží ve vztahu s dětmi, nejčastější problém, se kterým se na mě rodiče obraceli, byl ten, že tradiční (autoritativní) výchova jim nefunguje.